Medyum Zaher - 2020

YILDIZNAME NEDİR

Yıldızname Nedir

 

Yıldızname nedir sorusuna cevap verecek olursak, bir kişinin adı, yaşı ve doğum tarihi baz alınarak, doğumdan ölüm esnasına kadar yaşanan tüm dünyevi olayları çözmeye yarayan gerçekçi ve özel bir yöntem olarak bilinir. Osmanlının eski dönemlerinden bugüne yaygın olarak kullanılan yıldızname, fal ile karıştırılır. Fakat fal bakmak ile yıldızname arasında oldukça büyük faklar vardır. Fala genellikle ticari amaçla bakılıp, olmayan durumları söylemektir. Yıldızname de ise olaya çok daha gerçekçi bir yaklaşım sergilenir.

 

Fakat bu kadar özel ve gerçekçi olan yöntem, yıldızname nasıl bakılır sorusunu sorduruyor. Yıldızname nasıl bakılır sorusundaki detay, kimin baktığıyla ilgilidir. Yıldızname bakacak olan kişinin mutlaka kendi alanında ilim sahibi olması, ebced hesabını bilen, cifir ilminde ilerleyen kişiler olması gerekiyor. Yani yıldıznamenin başarılı olmasındaki ilk gereken, bakacak kişidir.

 

 Yıldızname Nasıl Bakılıyor?

 

Yıldızname özel bir yöntemdir. Bu sebeple bakımı oldukça farklı olabilir. Her şeyden önce burada kişinin bazı bilgileriyle ebced hesabı karıştırılarak, yıldız tahmini yapılır. Astroloji kaynaklarında her burcun ve kişinin kendine özel bir yıldızı bulunur. İşte özel yöntemler kullanılarak sağlanan yöntemle yıldızname bakılır.

 

Neden Falla Karıştırılır?

 

Yıldıznamenin falla karıştırılmasının ana nedeni, yöntemle geleceğin tahmin edildiğinin sanılmasıdır. Fakat yıldıznamede faldaki gibi asla bir tahmin söz konusu değildir. Durum tamamen gerçek olan bilgilere dayanır. Tabi bu hesaplamalar evrendeki bazı ayrıntılı hesaplamalar kullanılarak yapılmaktadır. İnsan yaşamındaki en geliştirilen, gerçeğin kendisiyle ilişiği olan yöntem olarak adlandırılabilir. Yıldızname nedir sorusuna daha ayrıntılı bakılacak olursa, fal gibi herhangi kartla vs. işlemlerle bakılmamaktadır.

 

 Yıldıznamede Amaç Nedir?

 

Yıldızname aslında bir tür manevi dokunuştur. Kişinin hayatına direkt müdahale olmasa bile, yaşantıda belli başlı iyileştirilmeler hedeflenebilir. Örneğin hesaplama sonrasında çeşitli bir hastalık söz konusu olacaksa, mümkün olabildiği kadar bu durum önlenmeye çalışılır. Fakat fal gibi kesin yargılarda bulunması söz konusu değilidir. Evet, faldan çok daha gerçek evrensel hesaplamalara dayansa bile, kesin bir olay olacağı hakkında net bir bilgi verilmesi söz konusu değilidir. Yıldızname doğum tarihi, isim ve yaş dikkate alınarak, medyumlar tarafından dikkatle bakılabilir.

Facebook adresimiz

1 Comment

Add Yours →

Bir cevap yazın