Medyum Zaher - 2020

VEFK VE AMAÇLARI

Vefk Nedir?

 

Vefk kelime anlamı olarak, denge ve uyumdur. Bu işleme vefk isminin konulmasının nedeni, yazılan sayıların aşağıdan yukarıya, sağdan sola, soldan sağa tüm yönlerde birbirlerine eşit olmasından kaynaklanır. İslam dininde de tesirli dua manasına gelir. Vefkin amacı, bir kişinin manevi âlemdeki sıkıntılarının giderilmesidir. Vefk yazma işlemleri birbirilerinden farklı olabilmektedir. Çünkü çok sayıda vefk çeşidi bulunur.

 

 Vefk Neden Yazılır?

 

Vefkin amacı birbirlerinden farklı olabilmektedir. Belli bir amaç için yazılan vefklerin hangi amaca göre hazırlanacağı da iyi bilinmelidir. Vefk nedir? Sorusunu yukarıda cevaplandırdık. Vefk nedir?, sorusuna cevap bulduktan sonra, şimdide vefk neden yazılır sorusuna bakacağız. Vefk işlemi, insanların manevi âlemlerle olan bağlantılarının güçlendirilmesi için yapılır. Bunun yanında kişinin belli bir amacı bulunuyorsa, bunu vefk yapan medyum aracılığıyla belirtir. Buna göre vefk yazma işlemi başlatılır.

 

 Vefk Yapan Hoca

 

Vefk işlemleri basit sayılar gibi görülse de aslında çok fazla bilgi gerektiren bir işlemdir. Bir vefk işleminde ayrıntıların önemi oldukça büyüktür. Bu nedenle vefk yapan hoca bu konuda ilmi bilgileri tamamına sahip olmalıdır. Vefk yapan hoca alanında bilgiliyse yapılacak olan vefk, kısa sürede etkisini göstermeye başlayacaktır.

 

 Vefki Kim Yapabilir?

 

Vefk yazmak, onun tesirli olmasını sağlamak sıradan bir kişinin işi değildir. Çünkü vefk yazabilmek için evren bilimi hakkında ilim sahibi olmak, dini anlamda her konuda bilgisi olmak ve doğuştan bu manevi âlemlere karşı yetenekli olmayı gerektirir. Bu nedenle vefk yapan medyum iyi seçilmeli ve buna göre adım atılmalıdır. Kişi kendisi vefk yazmaya kalkarsa bunun sonuçları ağır olabilir.

 

 Vefk Büyü Sayılıyor Mu?

 

Vefk işlemi, havas ilmi gerektirir. Havas ilmi de öyle herkesi sahip olamadığı oldukça meşakkatli bir yoldur. Bu yolun adım adım yürünmesi gerektiği için sabırlı olunması gerekecektir. Vefk ve amaçları işleminin büyüyle karıştırılması oldukça doğal bir durumdur. Ancak vefk ve amaçları  bir büyü çeşidi değildir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi tılsımlı ve tesirli dua anlamına gelir. İşlem yapılarak kişi için Allah’tan yardım istenir. Yapılan dua tesirli bir dua olacağından kısa sürede etkisini gösterip, kişinin manevi kazanımlar elde etmesini sağlayacaktır.

 

Facebook adresimiz

7 Comments

Add Yours →

hocam şirinlik muskası etkisini göstermeye başladı ömürlük olacağı konusunda Garanti vermiştiniz çok sağ olun sizi çok seviyorum

Bir cevap yazın