Medyum Zaher - 2020

TÜTSÜ NEDİR

TÜTSÜ NEDİR

Tütsü nedir Tütsü ne işe yarar Tütsü hangi dine aittir? Tütsü ilk nasıl kullanılmıştır? Tütsü yakan medyum kimdir. Tütsü yakmanın zararı var mıdır? Tütsü yakmak islama uygun mudur? Tütsü yakmak günah mıdır? Tütsü ne zaman çıkmıştır? İslamda tütsünün yeri nedir? Tütsü cinlerden korur mu? Tütsü nazardan korur mu? Hangi tür tütsüler daha faydalıdır? Her gün tütsü yakmanın zararı var mıdır? Ne sıklıkla tütsü yakılmalıdır?

Tütsü eski dönemlerden beri insanların kötü enerjileri yok etmek, rahatlamak, ibadet etmek amaçlı yaptığı ritüeller arasında yer alır. Başlangıcı çok eski zamanlara dayandığı için budistler, hristiyanlar, müslümanlar, meditasyon yapanlar hatta hiçbir dine inanmayan kişiler bile rahatlatıcı etkisinden kaynaklı tütsü kullanırlar. Peki tütsü nedir, ne işe yarar?

Tütsü özel bazı bitkilerin yakımı ve bunların arkasında bıraktığı kokudur. Bu bitkiler üzerlik tohumu tütsüsü olabilir ya da iğde yaprağı olabilir. Asıl önemli nokta tütsüyü biz neden kullanıyoruz, sorusudur. Biliyorsunuz cinlerle ortak bir alemde yaşıyoruz ve onlarında bizim gibi iyi olanı var, kötü olanı var. Kötü olanlarının bize yaklaşmaması için tütsü büyük ölçü de fayda sağlar. Nasıl ki bizim ihtiyacımız olan oksijendir. Sırf karbondioksit dolu bir yerde yaşayamayız, duramayız o hava bizi zehirler, cinlerde tütsü kokusundan çok rahatsızlık duyarlar ve o bölgeden uzaklaşırlar. O koku onlar için zehir özelliği taşır.

Tütsü nedir

Tütsü aynı zamanda nazarın kötü enerjisini de kırmaktadır. Üzerinizde ağırlık olduğunu hissettiğini an sizde tütsü yakabilirsiniz. Üzerinizdeki ağırlık hafifleyecek ve tütsü sizi rahatlatacaktır. Tütsü yakarken felak ve nas sureleri okunmalı ve dumanı bütün odalarda gezdirilmelidir. Kokunun tüm eve nüfuz etmesi sağlanmalıdır. Tütsünün haftada bir kez yakılması uygundur. İslam dini açısından hiçbir sakıncası olmadığı gibi bahsettiğimiz faydaları vardır. Tütsü yakmak için medyuma ihtiyaç yoktur. Herkes kendi evi  için tütsü yakabilir. Dediğimiz gibi tütsünün birçok türü vardır. En faydalısı üzerlik otu tütsüsü dür. Evinizde sıkıntı, bereketsizlik, kavga, gürültü, stres, nazar, huzursuzluk varsa tütsünün sakinleştirici ve iyileştirici gücünden sizde faydalanabilirsiniz. Tütsü pek çok yerde satılmaktadır. Kolayca ulaşabilirsiniz.

14 Comments

Add Yours →

teşekkürler hocam annemin bana yaptırdı Kara büyüden beni kurtardın annem diyorum artık seviyorum onu sağ olun Allah razı olsun hocam

ben aslında daha önce işlem yaptırdım ama sonuç alamamıştım hocam sizi çok övdüler bi de sizinle denemek istiyorum

hocam sevdiğim adamı elinde çiçekle kapımda görünce çok şaşırmıştım sizin sayenizde geri geldi çok şükür

Bir cevap yazın