Medyum Zaher - 2020

RESMİ VE RUHSATLI MEDYUM

      
Resmi ve ruhsatlı medyum olmak bir numaralı güvencedir. Bilmelisiniz ki ruhsatla çalışan insan devlet kontrolünde ve onayında o işi yapmaktadır. Resmi ve ruhsatlı medyum da aynı şekilde devlet tarafından onay almıştır ve bu işi yapıyordur. Yani devletin bir dolandırıcıya ruhsat vermesi, vergi levhası vermesi imkansız bir olaydır. O yüzden sizin ilk dikkat edeceğiniz nokta medyumun resmi ruhsatlı medyum olup olmadığını.

Bazı arkadaşlar beni arıyor ve haklı olarak bir güvence istiyor. Ben de resmi ruhsatlı medyum olduğumu söylüyorum. Normal şartlarda bunu söylediğimde karşıdakinin içi tamamen rahatlamalı. Çünkü bilmeli ki ben bu işi kaçak göçek yapmıyorum. Her şey resmi ilerliyor. Parası da güvence altında olmuş oluyor ama o kadar acı ki daha ruhsatın, vergi levhasının ne anlama geldiğini bilmiyorlar. Bunu bir güvence olarak kabul etmiyorlar.

Sadece bu mu, diyor adam? Senin sadece bu dediğin devletin izni. Böyle komik ve cahilce bir cevap olabilir mi? Bunun üzerine hiç bir cümle güvence olmaz zaten. Ha, tamam bakarsınız ofisi var mı, yüz yüze görüşüyor mu? Ama bu tek başına kişinin kesin sonuç veren medyum olduğunu göstermez. Ofis açmak da ne var ki? Kiralarsınız bir yeri. Ne kadar? Bin lira, iki bin lira. Bir masa, bir sandalye, işte sana ofis! Bu mu kanıt şimdi? Adam ruhsatı, vergi levhasını kabul etmiyor ama ofise inanıyor. İşte, bu kafayla devam edilirse daha çok kişi tarafından kandırılırsınız. Ben uyarmaya çalışıyorum bu tip cahil yaklaşanları. Yanlış noktadan ilerliyorsunuz, diyorum. Bu şekilde gerçek medyuma ulaşmanız zor, diyorum. Ha inanır, inanmaz orası ona kalmış. Ben elimden geleni yapayım da. Nasıl olsa kandırıldığında Zaher SEKMEN Hoca haklıymış diyecek. Kısa bir olay anlatayım.

RESMİ MEDYUM

İşlem yaptırmak isteyen bir polis beni aradı. Daha önce de dolandırıldığını söyledi. Şaşırdım, düşünün polis dolandırılmış. Hocam, ofisi vardı gittim görüştüm. İnandırıcı geldi, dedi. Keşke resmi ruhsatlı medyum ile çalışsaydım, dedi. İş işten geçti tabi. Keşkenin önemi yok. Bakın, o yüzden uyarıyorum sizleri. İlk bakacağınız nokta bu adamın bu işi yaptığından devletin haberi var mı? Ofismiş, internet yorumlarıymış, telefonda güzel konuşuyormuş hikaye. Resmi medyum bunların hiç biri resmiyet olmadıktan sonra kanıt oluşturmaz. Bunlar önemsizdir demiyorum. Tabi ki ofis de olmalı ama belgesiz bir ofis ise inanmayın diyorum.

Türkiye’ye geldiğim günden beri resmi ve ruhsatlı medyum olarak çalışıyorum. Allah’a şükür, ne bir sıkıntı yaşadım, ne de bir sıkıntı yaşattım. Bu anlattıklarımı başka yönlere çekmeyin, başka anlamlar çıkarmayın. Ben  konuyu gayet net bir şekilde ifade ettiğime inanıyorum. Sizlerden de bu konuda biraz daha dikkatli olmanızı rica ediyorum. Selametle…
Resmi ve ruhsatlı medyum ile çalışmak istiyorsanız iletişim numarasından bana ulaşabilirsiniz.

11 Comments

Add Yours →

hocam keçi boynuzu büyüsü yaptırdım başka bir hocaya hiçbir şey olmadı neden

hocam hayatımın kadını beni terk etti internette baktım siz çıktınız karşıma en iyi medyum diye bende geri getirmek istiyorum karımı bana da yardımcı olun lütfen

Bir cevap yazın