Medyum Zaher - 2020

Muskalar hakkında herşey

Muskalar hakkında herşey

Muskalar hakkında herşey  denilince elimden geldiğince muska konusunda bilgi vermeye çalışacağım. Bunun ana nedeni ise çevremdeki insanlarda dahil olmak üzere muska nedir diye sorduğumda aldığım cevaptır. Bana verilen cevaplar muskanın ne olduğunun bilinmediğini düşündürttü. Bende bu sebepten ötürü siz değerli kardeşlerime muska hakkında neredeyse her detayı vermeye çalışacağım ve muska nedir, muska nasıl bozulur, muska ne işe yarar, muska nasıl yapılır, muska günah mı konularından bahsedeceğim. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan muska nedir anlatarak konumuza giriş yapalım.

Muska ne için yapılır ?

Muska içerisinde duaların, ayetlerin, hadislerin bulunduğu üçgen demir parçalarıdır diyerek özetleyebiliriz. Muska denilen nesnenin genel olarak içerisinde yer alan dualar hastalıktan, büyüden, nazardan, musibetlerden korunmaya yarayan dualardır. Bunlar muska denildiğinde aklımızda oluşan şeylerdir. Ancak muska dediğimiz şey temelde tılsımdır. Tılsımlar sayesinde kötülüklerden korunabilir ancak tılsımların kullanım alanı ve şekli sadece kötülüklerden korumak değildir. Bunların detaylarına yazımızın ilerleyen kısımlarında değineceğim.

Muskalar hakkında herşey

Muska diyerek kastedilen şey insanları kötülüklerden koruyan nesnelerse bunların bozulması zordur. Özellikle koruyucu muska kişi için özel olarak yazılmışsa o muskanın koruması bozmak çok çok zordur. Eğer bir hocadan alınan ve üzerinde ayet bulunan bir muskaysa ve kişiye özel olarak hazırlanmadıysa bu muskanın ortadan kaybolması o muskanın bozulması için yeterli olabilecektir. Bazı durumlarda bu bile muskayı bozmaya yetmeyebilir. Eğer kişi için özel yazılmadıysa ve kişi zaman zaman bu muskayı çıkartıyorsa o muskadan kurtulmak yeterli olacaktır. Zaten kişi o muskayı zaman zaman üzerinden çıkarıyorsa o muskanın koruyuculuğu da stabil değildir.
Eğer bozulması istenen muska farklı amaçlar için kullanıla tılsımlarsa her farklı amaca sahip tılsım için bozuş şekli değişiklik gösterecektir.

Muska-Tılsım ne işe yarar?

Muska ile kastedilen tılsımlar insanları kötülüklerden korur, aşık etmek için (Aşık etme muskası), evlenmek için (Evlilik muskası), geri getirmek için (Geri getirme muskası), başarılı olmak için (Başarı muskası, bağlamak için (Bağlama muskası), ayırmak için (Ayırma Muskası), şirinlik için (Şirinlik muskası) kullanılabilir. Bunların yanı sıra birçok alanda muska kullanılabilmektedir.

Muskalar hakkında herşey

Muska yapmak için havas ilmi ve ebced bilmek gerekir. Havas ilmini kullanmak için yeterlilikleri taşımak önemli faktörlerden birisidir. Bunun yanı sıra Kuran’ı Arapçayı hadisleri ileri düzeyde bilmekte muska yapımında önemli etmenler arasındadır. Koruma dışındaki diğer muska türlerinde hepsi için kişiye özel olarak hazırlama yapılır. Yani aşk muskası yaptıracak bir kişiye o muska özel olarak yapılır. Başkası için aynı muska kullanılamaz. Bunun yanı sıra kişilere özel olarak yapılmayan koruma muskaları da koruma konusunda başarısızlık yaşamaktadır. Bu koruma muskalarının da kişiye özel olarak yapılanları makbuldür. muskalar hakkında herşey sizler için düzenlenmiştir.

Muska günah mı?

Muska yaptırmak günah değildir. Her insan yaptırabilir bu konuda vicdanen kendinize yük olmanıza gerek yoktur. Çünkü her insanın başına kötülükler gelebilir bunlardan korunmak için muska kullanmakta bir sorun yoktur. Peygamber efendimizde kendisini koruması için muska taşıdığı bilinmektedir. Eğer muska yaptırmak veya yanında muska taşımak günah olsaydı bunun peygamberimiz yapmazdı. muskalar hakkında herşey i yazdığımız bu makalemiz umarız yararlı olmuştır.

Facebook adresimiz

15 Comments

Add Yours →

hocam yeni açtığımız dükkanımız için verdiğiniz bereket duası çok işimize yaradi Allah razı olsun kazancın hayrını görebiliyoruz sağ olun

valla ben inanmıyordum ama bu kadar güzel yorum var ki bende yaptırcam artık inanıyorum

hocam ben türküm eşim alman evlendiğimiz zaman herşey çok güzeldi ama sonradan sıkıntılar oldu kültür farkı oldu şimdi boşanmak istiyor ben yuvamı kurtarmak istiyorum bunun için sizi buldum

hocam ben türküm eşim alman evlendiğimiz zaman herşey çok güzeldi ama sonradan sıkıntılar oldu kültür farkı oldu şimdi boşanmak istiyor ben yuvamı kurtarmak istiyorum bunun için sizi buldum

ben geceleri uyurken sıkıntı çekiyorum hocam uyurgezerlik var korkuyorum kendime ya da bi başkasına zarar veririm diye

hocam tırnak büyüsünü ne amaçla kullanıldığını anlattığınız için teşekkür ederim

Bir cevap yazın