MEDYUM – Zaher SEKMEN

Telefon: 0531 684 59 65

MEDYUM – Zaher SEKMEN

MEDYUM

Medyum demek “ruhötesi iletişim kurma deneylerinde, ruhlarla insanlar arasında aracılık ettiğini ileri süren kimse” olarak açıklamış TDK. Yani kısaca psişik insanlar için farklı bir şekilde çağrılma şeklidir. Psişik ise telepati, geleceği görme gibi doğaüstü güçlere sahip kimseler için kullanılan terimdir. Ancak ülkemizde medyum denildiği zaman ilk olarak akıllara cinlerle iletişim halinde olan kişiler akla gelmektedir. Bunun nedeni yüzyıllar boyunca insanların doğaüstü güçlerle hayatlarına müdahale gerektirdiğidir. Çünkü her ne şekilde yaşarsanız yaşayın bir şekilde hayatınızda olumsuzluklar olmuştur. Bunun nedeni tabiat üstü varlıkların gerçekliğidir. Eğer bu güçlerle iletişim içerisinde olursanız gerçekten medyumların varlığını gözlerinizle görebilir, asıl amaçlarını ve bulunma nedenlerini anlayabilirsiniz.
Medyum tarihi Hz. Nuh döneminde başlamıştır. Hz. Nuh ile iletişime geçen ifrit cinleri onların helak olacağını söylemiş ve Hz. Nuh Allah’tan yardım istemiştir. Bunun üzerine gerçekleşen bir takım olaylar sonucu insanlar doğaüstü güçlerin olduğuna şahitlik etmiş ve medyumların gerçekliğine inanmışlardır. Bu olay Dünyanın ilk medyum ile karşılaşması olarak bilinmektedir.
Zaman içerisinde insanların dertlerinin artması ve sıkıntılarından kurtulmak istemeleri cinler ile iletişim kurarak başlamışlardır. Cinlerin sevdiği yiyecekleri vererek, onlara kendi isteklerini yaptırmaya başlamaları ile aslında büyük bir kapı açmışlar ve olaylar silsileleri başlatmışlardı. Herkes birilerine büyü yaptırmaya çalışmakta ya iyiliğini yada kötülüğünü istemekteydiler. Hz. Davud döneminde azgınlık yapılarak herkes birbirine büyü yapmaya çalışmakta yada yapılan büyülerden korunmaktaydılar. Bu zaman içerisinde yazılan yazıtlar bulunarak hala medyumlar tarafından kullanılmaktadır. Bu dönemde çok fazla büyü yapıldığını Hz. Davud’un hayatını inceleyerek anlayabiliriz. Hz. Davud israil oğullar soyunun 7. Çocuğudur. İsrailoğulları bugün İsrail devletini oluşturan kabiledir. İsrail devletinin bayrağı ise büyülerde sıklıkla görebileceğiniz Su ve ateş anlamlarını taşıyan iki eril ve dişi yıldızın birleşimi olarak oluşan bayrak aslında neredeyse bütün büyülerin temelinde kullanılan işarettir.

Medyum Hakkında (Tarihçesi)

Bu medyum tarihinin ilk başlangıçlarından birisidir. İnsanların birbirleri ile olan husumeti sonucu medyumlar ortaya çıkmış bütün dünyaya yayılmıştı. O zamanlar medyum yerine cadı yada büyücü olarak adlandırılan bu kişiler hoşlanmadıkların kişilerin evlerine, ailelerine zarar verecek büyüler yapmaktaydılar. İşte tam bu sırada büyü çeşitlilikleri ortaya çıkmaya başlamıştır. Her medyuma ak büyümü yada kara büyümü yaptığı sorulmaya başlanmış ve yaptıracakları işleme göre o medyuma yönelmeye başlamışlardır. Eğer medyum ak büyü yapıyorsa ona ak büyücü, eğer kara büyü yapıyorsa, kara büyücü olarak bilinmeye başlanmıştır. Olayların en fazla yaşandığı dönemde Hz. Davut artık bütün bu olaylara son vermek adına bir çok girişimde bulunmuş ve olayları bitirmeye çalışmıştır.
Hz. Davut’un yaptığı işlemler sonucu uzun bir süre durulan büyücülük girişimleri Hz. Süleyman zamanına kadar sakin bir şekilde devam etmiştir. Geçen zaman içerisinde güçlenen cinler yine güç istemekte, yine Hz. Davut zamanında çekmiş oldukları ziyafeti istemekteydiler. Yine insanların nefsine yenik düşmeleri sonucu büyüler artmış büyücüler çoğalmıştı. Hz. Süleyman’ın Dünya’ya gelmesiyle birlikte büyücülerin sonu da aslında gelmişti. Çünkü Hz. Süleyman’ın gücüne ve ilmine hiçbir cin sahip değildi. Birçok cine gücünü gösteren Hz. Süleyman ölmeden önce kendisine yapmış olduğu koruma büyüsü hala bir çok kişinin kendisine uygulamış olduğu korunma biçimlerinden birisidir.
Hz. Süleyman döneminde neredeyse büyücülüğün sonuna gelinmiş olması ortalığın durulmasına neden olmuştur. Hz. Süleyman’ın cinlerle yaptığı görüşmeler sonucu o zamanlar kaderin değişmesi sonucu oluşan sıkıntıların giderilmesi gerektiğini ancak böyle bir durumda müdahale etmeleri gerektiğini söylemiştir. Bunun üzerine yeni bir büyü çeşidi çıkmış ve kırmızı büyüler hayatımıza dahil olmuştur.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

22 cevap

 1. ömer dedi ki:

  hocam sizinler bir röportaj yapmak ıstıyorum kesınlıkle vıdeo cekmem ama ıstersenız ses kayıtı almak ıstıyorum ve fiyatı nedir röportaj için

 2. Çile Haşimoğlu dedi ki:

  hocam canbar büyüsü yapmışsınız bana gerçekleşti çok teşekkür ederim

 3. Seval Aslan dedi ki:

  yanınıza gelelim hocam

 4. Sultan Akbulut dedi ki:

  hocam diyarbakırın neresinde yeriniz

 5. Nurhan Alan dedi ki:

  iyi günler hocam ben artvinde yaşıyorum işlem yaptırmak istiyorum ama ailemle yaşadığım için kargo falan gönderirseniz eğer alamam ordan siz yapsanız sadece ben hiç karışmasam olmaz mı

 6. Ayla Kalyoncu Uçar dedi ki:

  hocam bu işi bir tek siz çözersiniz benim nişanlım nikah günü aldıktan sonra beni terk etti sebebini bile bilmiyorum büyü yapıldığını düşünüyorum

 7. Fevzi Fırat Kıyak Yılmaz dedi ki:

  hocam benim sıkıntım var bana dönün çok acil

 8. Suat Tekinsoy dedi ki:

  hafta sonu gelsek ofisiniz açık oluyormu

 9. Eser Bahçeci dedi ki:

  hocam mardinde yaşıyorum sizinle görüşebilirmiyim

 10. Halime Karahan dedi ki:

  sayın medyum hocam bizimde bir sıkıntımız var nasıl çare olursunuz acaba

 11. Öznur Buğrul dedi ki:

  hocam mardine geliyormusunuz

 12. Gülperi Öter dedi ki:

  hocam sevdiğim adamı elinde çiçekle kapımda görünce çok şaşırmıştım sizin sayenizde geri geldi çok şükür

 13. Mehmet Özbek dedi ki:

  hocam adananın neresindesiniz

 14. Latife Karadurak dedi ki:

  hocam sizin gibi ulvi bir kişi iyi ki çıktı karşıma

 15. Hatice Özge Şahan dedi ki:

  zaher bey sizin yeriniz nerde

 16. Serkan Fazlı Akın dedi ki:

  allah sizden razı olsun çok teşekkür ederim

 17. Anıl Akaslan dedi ki:

  çanakkaleden yazıyorum yardım edin hocam

 18. Cansu Yıldız dedi ki:

  hocam aşk büyüsü hakkında bilgi verin

 19. Burhan Erel dedi ki:

  yanınıza gelelim hocam

 20. Tuğba Özsayım dedi ki:

  evde at nalı büyüsü yapılır mi

 21. admin dedi ki:

  ben bağlama işlemi yaptırdım hocama çok memnun kaldım şimdi herkese anlatıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir