Medyum Zaher - 2020

Ledun ilmi

Ledun ilmi

ledun ilmi nedir ? İlm-i Ledun kimler tarafından bilinir ? İlm-i Ledun’dan kimler anlar.  ? bu sorular bulunduğumuz yıllarda bile sürekli sorulmaya devam edilmektedir .çünkü ilm-i Ledun gizlenmiş bir ilimdir. bilmeyenlerin derinine girmemesi esas alınmıştır. sonuçlarının ağır olacağı ise herkes tarafından bilinen bilgilerden dir. ilmi ledün yani ledunni ilmi ALLAH’ ın gizlediklerin i sadece ilim sahibi insanların  elde edebileceği ilimlerdendir bu kişiler rab tarafından karar. verilmektedir sonradan araştırılıp  denenmeye kalkışılırsa tekrardan diyeceğim gibi felaketler doğurabilir ALLAH-u  teala bir ayetinde şöyle buyurmaktadır. “(18/KEHF-65: (Orada) Kullarımızdan bir kul buldular ki, biz ona katımızdan bir rahmet vermiştik ve ona katımızdan bir ilim öğretmiştik.) / Tefhim-ul Kuran (18/KEHF-65: Derken, katımızdan kendisine bir rahmet verdiğimiz. ve tarafımızdan kendisine bir ilim öğrettiğimiz kullarımızdan bir kulu buldular.) “ diyerek ilm-i ledünu bildirmiştir aynı zaman da Hz. Muhammed (SAV) Peygamberimiz ile alakası ilm- ledün’un ledunni ilminin şöyledir ; Hz. Peygamber tarafından bazı sehabelere bu gizli ilim kendisi tarafından öğretilmiştir.

Yapan Hocalar

 

Bu şekilde belli bir silsile ile Hz. Peygamber’den gelen veya özel bir yolla naslardan çıkarılan bilgiler gibi ilham ve keşf yoluyla vasıtasız olarak. Allah’tan alınan bilgilere bâtın ilmi denir. Batın ilmiyle ilgili en başarılı açıklamalara Gazzali’nin İhya-u Ulûmi’d-din adlı çalışmalarına rastlanır.

Ledun ilmi herkes tarafından merak edilmemeli sadece bilenler ve öğrettikleri tarafından uygulanmaya çalışılmalıdır.  yoksa gayb-a ,ve rabbe karışılmış olunacaktır dinen bilmeden atılan her adım büyük sıkıntılara ve çilelere yol açabilecektir

İlm- i ledün ledunni ilmi gizli ilimler sıralamasında ilk üçe girebilecek bir ilimdir rabbin bile bu kadar gizli tuttuğu bir ilimin varlığının bilinmesi insanları  buna teşvik edip tahrik etse de kişiler tarafından ekstra müdahalelere maruz kalabilmesi doğrultusuna tamamen saklanıp korunma altındır bu ilmi bilenlerin ser verip sır vermeyeceği kesin ve esastır.

Eğer ki sizlerde ledün ilmi hakkında merak eden kardeşlerimizden iseniz sadece sizlere tavsiyem araştırıp bilmenizdir asla ilgiden öteye geçilmemelidir , denenmelidir büyük kayıplar verile bilir bunun zararları havas ile benzeşmektedir ,fiziksel sıkıntılar. , ilgiden doğan kayıplar. , karakteristik bozukluklar , hastalıklar , kötü yönde kullanıma çalışmaya çalışmak gibi birden fazla sonuçlara yol açabilmektedir.

Eğer ki sizlerde ilm-i ledün yani ledunni ilmi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Medyum Zaher SEKMEN‘e gönül rahatlığı ile başvurabilirsiniz.

10 Comments

Add Yours →

hocam Allah sizden razı olsun eşim geri geldi yaptırdığım aşk büyüsü rahmani büyüler arasından dediğiniz işlem gerçekleşti hocam sizden Allah razı olsun

ben geceleri uyurken sıkıntı çekiyorum hocam uyurgezerlik var korkuyorum kendime ya da bi başkasına zarar veririm diye

merhaba hojam ben aslen iranlayım sizi buldüm burda tanıştırdılr sizi arıyorum lütfen cevap

hocam çıktığınız gazeteler ve verdiğiniz röportajları sizin hakkınızda olan bilgiler gerçek mi hocam

Bir cevap yazın