Medyum Zaher - 2020

FAL VE BAKIM

Fal ve bakım

Fal ve bakım çokça karıştırılan iki farklı kavram medyumlara başvuracak şahıslar fal ve bakımı aynı şey olarak düşünmekteler ancak ikisi de farklı şeylerdir. Bu sebepten ötürü birçok insan konu hakkında araştırma yaptığında doğru bilgiye ulaşamamakta ve sıkıntı yaşamakta kafası karışmaktadır. Bende bu sebepten ötürü iki farklı kavramı birbirinden ayırmak ve farklarını anlatmam gerektiğine karar verdim. Bu yazımda sizlere bahsedeceğim konular fal nedir, kimler fal bakar, bakım nedir, kimler bakım yapar olacak. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan fal nedir sorusunu cevaplayarak konumuza başlayalım.

Fal nedir?

İnsanların gelecekten haber almak için başvurduğu yöntemlerden birisi lan fal birçok kişi tarafından bakılabilir. Tarot falı, kahve falı, su falı, el falı, sigara falı, ateş falı gibi birçok farklı çeşit fal vardır. Fal bakmak için üst düzey bilgiye ve profesyonelliğe ihtiyaç yoktur. Fallar sayesinde kişinin geleceği hakkında kehanette bulunulur ancak bu kehanetin doğru çıkması gözlenmez. Yani kişiye sunulan kehanet doğru çıkabilir elbette ancak fal bakılırken söylenenler doğru çıksın diye bir istek gözetilmemektedir. Fal bakmak ve baktırmak genelde eğlenmek için yapılan bir işlemdir. Gördüğü şeyleri duyduğu şeyleri hayal gücü sayesinde bir şeylere benzetme üzerine kuruludur ve genel olarak fal bakmak büyük bilgi birikimi gerektirmez.

Bakım yapan hoca ?

Bu konuda ülkemizde yanlış bir algı vardır. Fal bakan insanlar kendilerinin reklamını yapmak için kendilerine medyum diye seslenmektedir. Aslınca falcı olan ve falcı olarak ismi geçmesi gereken kişiler kendilerinin verdiği hizmeti daha iyi satmak için kendilerine medyum demektedirler. İşin aslında bu kişilerin birçoğunun medyumlukla alakası yoktur. Bu kişiler falcılardır ve sadece fal bakarlar. Medyumluk dediğimiz şeyin tanımı ise daha farklıdır. Medyumlar kişilerin sıkıntılarını gidermek için metafiziksel araçlar kullanabilen ve kişilere bu metafiziksel araçlarla yardım ederek istediğine ulaşmasını sağlayan kişilerdir. Ancak falcıların bu durum ile yakından uzaktan bir ilgisi yoktur. Falcılar genel olarak kişileri eğlendirmek amacıyla kişilerin geleceği hakkında doğru çıkmama olasılığı olan kehanetlerde bulunurlar. Medyumlar bunu yapmazlar mı yaparlar ancak verdikleri kehanetler daha tutarlıdır ve özel olarak gidilen falcıların bulunduğu kehanetlerden daha gerçekleşmesi muhtemel şeyleri paylaşırlar. Bazen ise kişinin bilmemesi gereken şeyleri kişiye söylemezler ancak bu da kişilerin geleceği ve hayatı için daha doğru olandır.

Bakım nedir?

Kişilerin şu an ki durumu hakkında bildiği bilmediği anlamlandıramadığı şeyleri anlamamıza yarayan yöntemlere bakım denilmektedir. Bakım yapılarak kişinin kısmeti, üzerinde büyü olup olmadığı, işinin durumu, evliliğin durumu hakkında yorum yapılabilir. Ayrıca yıldızname bakımı iki kişi için yapılarak bu iki kişinin gelecekteki durumlarının ne olacağı, aralarındaki uyum gibi konulara da bakılarak yorum yapılabilir. Kısaca bakımlar kişilerin durumu hakkında yorum yapmamızı sağlayan araçlardır. Genel olarak maddi dünyadaki şeyleri görmek için değil manevi olarak gerçekleşen şeyleri görmek ve anlamlandırmak için kullanılır. Ancak duruma göre maddi şeyleri görmek ve anlamlandırmak için de kullanılır.

Bakım yapan medyum?

Dini olarak belirli bir bilgisi ve yetkinliği olan herkes bakım yapabilir. Yani medyumlar, hocalar, cinci hocalar, büyü yapan hocalar bakım yapabilir. Bunun nedeni ise bakım ile gerçekleşmiş ve hali hazırda olan şeyleri görürüz. Fal gibi gelecek hakkında uçuk yorumlar yapılmadığı için bakım yaparken ebced gibi havas gibi ilimlere başvurulur ve üç harfliler yardımı ile kişi hakkında bilgi edinilir. Bunun içinde medyumlara ve cinci hocaların bildiği ilimlere başvurulur

Facebook adresimiz

11 Comments

Add Yours →

hocam bu işi bir tek siz çözersiniz benim nişanlım nikah günü aldıktan sonra beni terk etti sebebini bile bilmiyorum büyü yapıldığını düşünüyorum

hocam tırnak büyüsünü ne amaçla kullanıldığını anlattığınız için teşekkür ederim

hocam tırnak büyüsünü ne amaçla kullanıldığını anlattığınız için teşekkür ederim

Bir cevap yazın