Medyum Zaher - 2020

ESMAİ ERBAİN

Esmai erbain

Esmai erbain son zamanlarda oldukça duyulmaya başlanan bir şey. Hakkında çokça bilgi olmadığı için bende hakkında bir şeyler yazmam gerektiği kanaatine vardım. Çünkü gerek internette gerek televizyonda son zamanlarda iyice görmeye başladığımız bu kavram hakkında düzgün bir kaynak ne yazık ki yok. Tam olarak ne olduğu bilinmiyor. Bu yazımda ele alacağım konular esmai erbain nedir, esmai erbain sırları, esmai erbain nasıl okunmalıdır olacak. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım  nedir sorusuna cevap vererek konumuza giriş yapalım Allah’ın izni ile.

Esma nedir?

Allah’ın güzel isimlerinin yer aldığı bir duadır. Bir diğer ismi Erbai-i İdrisiyye olan  İdris Aleyhisselam’a indirilen kırk güzel ismi ve o isimlerin faziletini barındırır. Allah’ın her ismi onun mükemmelliğinde bir şeyi temsil eder örneğin Er-Rahîm: Ahirette, müminlere sonsuz ikram, lütuf ve ihsanda bulunan. Es-Selâm: Her türlü tehlikelerden selamete çıkaran gibi. Esmai erbain de Allah’ın kırk güzel isminin bulundurduğu her fazileti taşıyan duadır. Bu duanın okunması ile yapılan şey aslında Allah’ın ismini zikretmektir. Allah’ın isimleri okunarak bir dua edilir ve edilen duaya ulaşmamızda yardımcı olur . Esmai erbaini sürekli olarak zikreden kişi Allah’ın tüm isimlerini zikretmiş gibi sevap kazanır bu sebepten ötürü aslında dilimizden eksik etmememiz gereken bir duadır/zikirdir.

Esmai erbain sırları

Bu duayı etmeye devam eden, bu zikri sürekli çeken kimseler istekleri kabul olur ve istedikleri yerine getirilir, okuyan kişilere bereket getirir ve kısmetini, rızkını açar. Peygamberimizi rüyamızda görmek içinde kullanabildiğimiz bu dua günde doksan dokuz defa okunduğu zaman peygamberimizi rüyada görmemize vasıl olduğu rivayet edilmektedir.

Bir türlü sıkıntıdan kurtulamayanların ve umduğu şeylere ulaşamayan kişilerin bin dokuz kere veya diğer bir rivayette doksan dokuz kere bu duayı/zikri okuması (bu sayılara her gün ulaşılması gerektiği söylenen bazı rivayetlerde mevcuttur) bulunduğu sıkıntılardan kurtulmasını sağlayacağı rivayet edilmektedir.
Bir diğer rivayete göre bir sene boyunca gündüzleri yedi bin geceleri beş bin kere toplamda gün içinde on iki bin kere bu duayı okuyan kimselerin yıl sonunda ufkunun açıldığı rivayet edilmektedir.

Bu dua nasıl okunmalıdır

Bu dua aslına bakarsanız “Ya giyâsi ınde külli kürbetin ve mücibi ınde külli da’ vetin ve meâzi ınde külli şiddetin ve racai hiyne tenkatıu hıleti ya giyasi” şeklinde okunan bir duadır. (Anlamı: Ey her sıkıntı anında yardımcım,her dua anında kabul edicim ve her zorluk vaktinde sığınağım! Ey çarem tükendğinde ümidim! Yâ Gıyâsi.) Bu duanın nasıl okunması gerektiği hakkında şu anda tam olarak malumat veremeyeceğim ancak gerçek medyum hocalar bu duayı genelde rahmani bir işlem sonrasında işlemi güçlendirmek ve kişilerin dirayetini arttırmak için bu duayı verirler ve ne zaman günde ne kadar okunacağını kişilere iletirler. Söylenenden fazla veya az okunmaması daha doğru olacaktır.

Facebook adresimiz

12 Comments

Add Yours →

hocam bende size işlem yaptırmak istiyorum sizi tavsiye ettiler benim eşim beni terk etti nolur yardımcı olun

hocam yıllarca çalıştım çabaladım ev parası biriktirdim ve paramı en yakın kişi çaldı nasıl geri alabilirim hocam

Bir cevap yazın