Medyum Zaher - 2020

CİNLERDEN KORUNMA YÖNTEMLERİ NELERDİR

Cinlerden Korunma Yöntemleri Nelerdir

 

Cinler bizim farkında olmadığımız sebeplerden ötürü bize musallat olabilirler. Bu bazen, kıskançlık bazen de farkında olmadan onlara zarar vermiş olma durumumuzdan kaynaklı olabilir. Bunlar, elimizde olmayan sebeplerdir. Çünkü onları görmediğimiz için istemediğimiz halde onları kızdıran bazı durumlar mevcuttur. Peki bu durumlar dışında cinlerden korunma yöntemleri nelerdir sorusunun cevabı nedir?

 

 Cinlerden Korunmak İçin Neler Yapabiliriz?

 

Cinlerden korunmak için ya da musallat olmaması için alınabilinecek bazı önlemler vardır. Bunlar, gece duşa girmemek, duşta uzun süre kalmamak, ortalıkta kıyafet bırakmamak ( bazılarına göre ortalıkta bırakılan kıyafetleri giydikleri söylenir ) , eve ya da herhangi bir yere girerken besmele çekmek, evin kapılarını ya da giriş kısmı olan merdivenleri düzenli aralıklarla sirkeli suyla silmek veya yıkamak, gece vakti dışarıda fazla gezmemek ya da ağaç diplerine idrar yapmamak gibi önlemler olabilir.

 

 Cinleri Ne Uzak Tutar?

 

Bunlar dışında cinlerden nasıl korunurum diye sorarsanız, farklı yöntemler de var. İşinin ehli hocalar tarafından yazılmış cinlerden korunmak için vefk taşımanız da sizi cinlerden korur. Cinler, size herhangi bir şeyden dolayı kızdıysa, size musallat olmak için zayıf anınızı bekler. Eğer sizin enerjiniz yüksekse, sizin sevdiğiniz diğer insanlara musallat olarak sizin canınızı yakmaya çalışır.

 

Peki cinlerden korunmak için vefk taşımak yeterli olur mu? Vefk taşımak kendi başına yetersiz gelebilir. Bu sebeple cinlerden korunmak için dua bulup, onları da sık sık telaffuz etmek faydalı olacaktır.

 

  Cinlerden Korunmak İçin Dua

 

Öncelikle, cinlerden korunmak için dua neler olabilir, o öğrenilmelidir. Ayet-el kürsi, Felak suresi, Nas suresi, Fatiha ve İhlas suresi, Bakara suresi okumak faydalı olacaktır. Esma-ül Hüsna dan “Ya müntekim c.c” zikredilebilir. Gece yatmadan önce Felak ve Nas surelerinin okunması, hatta biliniyorsa ve fırsat varsa Ayet-el kürsi okunması da cinlerden korunmak için etkili bir yöntemdir. Cinler bazen rüyalara da girebilir.

 

Biz onları görmesek de cinler de bizlerle birlikte bizim bulunduğumuz mekanlarda, evlerde yaşarlar. Suyu sevmeseler bile özellikle banyo ve tuvaletlerde, kapı girişlerinde merdiven altlarında yaşarlar. Bu yüzden böyle yerlere girerken besmeleyle girilmelidir. Bunlar cinler musallat olmadan alınabilinecek önlemlerdir.

 

 

Facebook adresimiz

Bir cevap yazın