Medyum Zaher - 2020

Cinler Hakkında bilinenler

Cinler

İnternette gezinirken denk geldiğim sayfalarda cinler ile yeterli ve doğru bilginin olmadığını fark ettim. Bu sebepten ötürü siz değerli kardeşlerimi aydınlatmak adına cinler konusunda bahsetmek gerektiğini düşündüm. Bu yazımda siz değerli kardeşlerime cinler alemi hakkında bilgi vereceğim ve cinler ne yer, cinler nerede yaşar, cinler hakkında hadisler ve ayetler, cinlerin yaşam stillerini sizlere aktaracağım. Lafı daha fazla uzatmadan konuya giriş yapalım ve ilk olarak cin nedir, cin neye denir anlatayım.

Cin nedir, Cin neye denir?

Cin saf enerjiden oluşmuş gözle görülemeyen ruhani varlıklardır. Gözümüzdeki perdeler sebebiyle göremediğimiz bu canlılar bizden hızlı hareket edip bizim bilemediğimiz bazı şeyleri bilebilirler. (Örneği bir definenin yeri gibi)
Cinler dumansız ateşten yaratılmış ruhani varlıklardır. Onlarında insanlar gibi cinsiyetleri vardır. Dişi cinlere peri denilmektedir. İlk cin Erkek olarak yaratılmış olan Can’dır.

Cinlerin yaşam stilleri

Cinlerin yaşam şekilleri insanlarınkinden çokta farklı değildir. Onlarda biz insanlar gibi yemek yer, su içer, evlenir, çoluk çocuk sahibi olurlar. Bizden farklı oldukları noktalar hızları, bilgelikleri, yapıldıkları ham madde ve bulundukları düzlemdir. cinler hakkında bilinenler Onlarda insanlar gibi topluluklar halinde yaşarlar. Farklı dini görüşler taşırlar ve taşıdıkları dini görüşe göre ibadette bulunurlar.

Cinler ne yer

Cinler farklı sınıflara ayrılmıştır bu farklılıklara göre yedikleri şeyler de farklılık gösterir. Örneğin bazı cinler çöpten yemek yerken kimisi sizinle birlikte yemeğinizden yer kimisi leş yerken kimisi tamamen enerji ile beslenir (Yaşam enerjisi, elektrik enerji olarak farklılık gösterebilir).
Cinler nerede yaşar
Cinlerin farklılıklarına göre yaşadıkları yerlerde farklılık görülmektedir. Kimi cinler bataklıkta yaşarken kimi cinler orman derinliklerinde yaşar bazı cinler çöplüklerde yaşarken bazıları bizlerle iç içe yaşar. Bu değişim cinler hakkında bilinenler dinine, bulundukları kabileye göre farklılık gösterir.

30

Araf – 38: (Allah) diyecek: “Cinlerden ve insanlardan sizden önce geçmiş ümmetlerle birlikte ateşe girin.” Her bir ümmet girişinde kardeşini (kendi benzerini) lanetler. Nitekim hepsi birbiri ardınca orada toplanınca, en sonra yer alanlar, en önde gelenler için: “Rabbimiz, işte bunlar bizi saptırdı; öyleyse ateşten kat kat artırılmış bir azap ver diyecekler. (Allah da:) “Hepsi için kat kattır. Ancak siz bilmezsiniz” diyecek.
Neml – 39: Cinlerden ifrit: “Sen daha makamından kalkmadan, ben onu sana getirebilirim, ben gerçekten buna karşı kesin olarak güvenilir bir güce sahibim.” dedi.
Zariyat – 56: Ben, cinleri ve insanları yalnızca Bana ibadet etsinler diye yarattım.

 

Facebook adresimiz

2 Comments

Add Yours →

Bir cevap yazın