Medyum Zaher - 2020

Cinler Alemi

Cinler Alemi

Cinler alemi dinler gibi on bin yıllık bir geçmişe dayanıyor tarihi çünkü eskiden beri var olduğu sadece dinler ile bilinmeye başlanmıştır . cinler ile anlaşabilen  ilim sahibi insanlara medyum denilmektedir. Cinlerden genellikle korkulmaktadır . veyahut merak edilen kısımdadır bunun sebebi ise cinlerin  herkes tarafından görülemeyip birden fazla hakkında merak edilenler olmasıdır. Nasıl Müslümanlar , Hristiyanlar , Yahudiler , veya bir yaratılışa inananlar nasıl rablerini merak ediyorsa bir dine mensup olanları da rablerini merak ettikleri kadar yarattığı cinleri de göremediği için merak etmektedir. Peki  bu cinler düşünüldüğü gibi korkutucu mudur ? Hayır değillerdir. Daha doğrusu cinler düşündüğünüz gibi değillerdir çünkü onlarda insanlar gibi yaratılmıştır hisleri ve duyguları vardır. onlarda kendi alemlerinde bizler gibi hayat sürdürmektedir.

Peki neden korkmamalıyız. Korkmamalıyız derken üstelemeyiniz demek istedim. Çünkü kimisi olgundur kimisi beş yaşında bir çocuktur. Dediğim gibi onlarda farklı farklı birer bireydir kimi yardım etmeyi sever, kimi kavgayı kimi sataşmayı kimi kendisini kimi başkasını. Peki hocam cinler de insanlar gibi aşık olabilir mi? Bu sorumuzun cevabı tabi ki evet.  Çünkü cinler de insanlar gibi his sahibi yaratılmıştır. Aşık olabilir ,üzülebilir , acı çekebilir , yanabilir  fakat onların bizlerden farklı olan şey tepkileridir. Mesela siz başkası tarafından düşürülünce en fazla kavga ede , ağız dalaşına girebilirsiniz. fakat , cinlere zarar verildiğini de onlar karşılarındakini süresiz zaman rahatsız edebilirler. Size aşık olmuşlarsa sürekli sizinle dolaşabilir hatta size görüne  dahibilirler.

CİNLER

Her cin herkese yardım eder mi hocam ?  Bu soruyu şöyle cevaplamak daha akıllıca olabilir. Cinlerde Müslümanlar gibi dine mensup olanları , veyahut bir dine mensup olmayanları vardır bunlar , bize onların bir irade olup olmadığını cevaplayan bir sonuçtur çünkü , bir yaratıcının varlığı kabul edip , etmeyeceğini düşünmek tam olarak bir zeka kanıtıdır. Müslüman cinler varmıdır? sorusuna evet diyebiliriz.

Bu sebeple her cin her medyum a yardım etmek zorunda değildir kimisi gerçekten ilim için yardım istediğine inanır yardım eder kimisi şer için kimisi şeytan için yardım eder fakat bu durumlar sakıncalı olabilir nasıl mı mesela çıkar için yardım alınan işlemler genellikle kara büyüdür ve cinlerin isteklerinin sizler gibi para pul olmama ihtimali yüksektir bu sebeple güvenilir kişilere danışılmalıdır . Bu istekler bazen aşk , bazen kişilik , bazense hayatının tamamı olabilir ne kadar çocuksu olsalar da oyun oynamayı sevdikleri kadar oyun oynatılmakta istemezler. Bu sebeple cinler alemi hakkında kendinizi pek yormamanız iliminiz var ise üstelemeniz ve araştırmanız gerekmektedir. Eğer ki cinler alemi hakkında merak ettiğiniz başka soru olursa Medyum Zaher SEKMEN‘e cinler alemi hakkında ulaşabilirsiniz.

3 Comments

Add Yours →

Bir cevap yazın