Medyum Zaher - 2020

Cifir ilmi

Cifir ilmi

Cifir ilmi gizli ve saklı bir ilimdir nasıl İslamiyet Herkes tarafından bilinip araştırmalıysa cifir ilmiyse o kadar gizlidir. Çünkü cifir ilmi geleceğe dair , kehanetler hesaplamasından gizli hesaplamalarda kullanılır zamanında hz.ali cafer es-saddık’a  nisbet edilen eserlere genellikle ilm-i cifr diye de bilindiğini buyurmuştur. Aynı zamanda İbn Haldun’a göre  cifir ilmi disiplinden ziyada , kişisel kabiliyetler ile alakalıdır. cifr ilminin bilinmemesi genellikle bir yanılgıya teşvik edip yaratıcıya olan inancı sarsacağı düşüncesinden gelmektedir.  fakat bu değişken olabilir esnekliği vardır. çünkü bu ilimden anlayan insanlardan geçmiş tarihte bilinen isimlerden bir tanesi de medyum baba vangadır. Medyum baba vanga eski yazılarımda da anlattığım gibi geçmiş zamanların en ünlü kahinlerindendi.  Cifr ilminin yayılmasında büyük rol almıştır neden mi ?

Çünkü Medyum baba vanga döneminin en iyi medyumudur ayrıyeten , en güvenilir ve en başarılısıdır daha doğrusu sayılı dini büyüklerindendir medyum baba vangayı bahsettiğimiz gibi cifr ilmi konusundaki ustalıklarından dolayı yaşadığı dönemde bir çok ülkenin , imparatorluğun hatta , devlet büyüklerinin bile kehanet için ziyaret ettikleri kayıtlarda bulunmaktadır .

EBCED

Medyum baba vanga geçmişlerden bugünlere cifr ilmi ile ilgili büyü yazıtlar ve kanıtlar bırakmış yegane medyumlardandır. Medyumlar cifr ilmi ile ilgili hepsi usta mıdır ? Tabii ki hayır sebebi ise Medyumların ilgi alanları olarak birden fazla konu ve makale bulabilirsiniz. fakat onlar da herkes gibi farklı farklı özellikler taşımaktadır. Geçmiş yazılarımda da belirttiğim  gibi kimisi aşk büyüsü , kimisi cifr ilmi , kimisi ayrılık büyüsü , kimisi yumurta büyüsü gibi birden fazla konuda kendilerini geliştirmişlerdir. Birde bunların yanında ilmi ledün , havas gibi ilimlerde yükselenleri veya hepsinin peşini bırakmayan gerçekten ilim aşkı olan insanlardır .

Cifir ilmini bilen medyumlar her daim doğru sonuca ulaşa bilirler mi ? Her daim derken dediğim gibi bu bir hesap ve hesap her gün yapılmaz. Çünkü sonuçlar bazen günlük bazen saatlik bazen yıllık bazen ise asırlık olabilmektedir . Cifir ilmi ile ilgili net konuşabileceklerimizden bir tanesi  uğraşan kişinin ilmi derecesinin yüksek olmasıdır. Yoksa bir hayalin içinde kaybolup insanların gözünde komik bir duruma düşebilirler . bu sebeple cifir ilmi ile ilgilene bilmek için en başta farklı ilimlerde de ilim sahibi olmak gerekmektedir. Bilmeyenler ilme sahip olmayanlar uğraşmamalıdırlar. Yoksa farklı yazımda da anlattığım gibi farklı sonuçlar doğurabilmektedir.

3 Comments

Add Yours →

hocam sevdiğim adamı elinde çiçekle kapımda görünce çok şaşırmıştım sizin sayenizde geri geldi çok şükür

Bir cevap yazın