Medyum Zaher - 2020

AK BÜYÜ

AK BÜYÜ

Büyü çeşitleri içinde en makbulü ve korkulmaması gerekeni ak büyüdür. Büyü ilmini kötüye kullanmadan kimseye zarar vermeyecek şekilde yapılan büyüye ak büyü denir. Bu en genel tanımı olmakla birlikte bu işlem hakkında hakkında bazı yanlış yorumlar ve çarpıtılmış bilgiler maalesef internette dolaşmakta. Bende burada bu yanlışları mümkün olduğunca düzeltmek ve sizleri bilgilendirmek amacıyla bu konuya değineceğim.
Büyüler kişilere verdiği kontrol miktarı, yapılan kişiye etkileri, yapılış niyeti ve kullanılan malzemelerine göre birbirlerinden ayrılırlar. Ak Büyü, Kara Büyü ve Kırmızı Büyü olmak üzere genelde bilinen ve beşere ilmi ayrıntılı verilmiş üç büyü vardır.

Ak Büyüler ve Niyet

Bir büyüye Ak diyebilmek için öncelikle ne niyetle yapıldığı ve yaptırıldığı bilinmelidir. Ailesine zulüm eden, gerekli ebeveynlik ve eşlik görevlerini yerine getirmeyen koca veya karılara yuvalarının dağılmaması ve olması gerektiği gibi bir hayat yaşamaları için yapılan büyüye de denebilir. Bu en bilinen ve en yaygın örneklerden birisidir.
Bunun dışında; Gözü dışarda olduğu için ailesi dağılmak üzere olan eşleri yuvaya geri bağlamak, çocuk sahibi olmakta zorluk çeken kimselerin çocuk sahibi olabilmesi için yapılan uygulamalar. Bebeğini anne karnında yeterince besleyemeyen yahut doğumdan sonra sütü kesilen annelerin tekrar evlatlarını besleyebilmesi için yapılan dualar ve muskalar. Başlanılan bir işin yolunda gitmesi, bol kazançlı olması ve kötü gözden korunması için yapılmış dualar ve uygulamalar. Bir kimsenin (Bu aile bireyi, akraba, komşu sevgili olabilir.) sevgisini kazanmak ve kararmış bir kalbi varsa aydınlatmak için yapılan işlemler. Birbirini seven ve evlenmek isteyen kişilerin izdivacına engel olan durumları ortadan kaldırmak gibi pek çok sebeple yapılan büyüler Ak Büyü olarak sayılabilir.
Kısacası şifalanmak ve iyi bir niyete vesile olabilmek amacıyla yapılmış tüm büyülerdir. Yüzyıllar öncesinde şifacı, simyacı, şaman ve benzeri adlarla anılan kişilerin kullandığı ilimde tam olarak  işlem ’dir.

Büyü’ de Kullanılan Malzemeler Ve Uygulamalar

Ak Büyü’ yü diğer büyülerden ayırmanın bir diğer yolu kullanılan malzemeleri bilmektir. Bu büyü içerisinde de bilmeyen kimseler tarafından yapılırsa yanlış etkilere sebep verebilecek ya da sonuçsuz kalabilecek uygulamalar mevcuttur. Bu nedenle sizlerin kullanılan yöntemi ve malzemeleri ayrıntılı olarak bilmemeniz oldukça doğal. Büyü niyeti gereği iyilik için yapılır ve bu nedenle diğer büyülerde kullanılan kabir toprağı, hayvan ya da insanlardan alınmış ceset parçaları, kan, idrar gibi parçaları kesinlikle barındırmaz.
bu işlemin en yaygın kullanılan malzemeler; süt, su, toprak, gül ağacı, nohut, pirinç, sabun, biber, saman, sirke, tuz, yumurta, inci, gümüş, altın, keçe gibi malzemelerdir. Ayrıca bu işlem’ de bazı şifalı duaların tekrar edilmesi ve namaz gibi ibadetlerin arkasından Allah-ü teāla ile aradaki perdelerin eksilmesinden faydalanılması söz konusudur.
 
 Facebook adresimiz

5 Comments

Add Yours →

Bir cevap yazın