fbpx

Telefon: 0544 231 93 15

Medyum Zaher

Astroloji

Astroloji

Bu yazımda siz değerli kardeşlerime astrolojiden bahsetmeye çalışacağım. Astroloji hakkında fazla ve doğru bilginin bulunmadığını fark ettim internette dolaşırken. Bende durumu elime almam gerektiğini ve astroloji ve burç yorumları hakkında verilmesi gereken doğru bilgileri vermem gerektiğine karar verdim. Bu yazımda sizlere bilgi vereceğim konular astroloji nedir, astroloji müneccimlik mi, astroloji ile günlük burçlar arasındaki ilişki nedir, astroloji ile geleceği öğrenebilir miyiz olacak. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan astroloji nedir sorusunu cevaplayarak konumuza giriş yapalım.

Astroloji nedir?

Yüzyıllar öncesine kadar dayanan astroloji bilimi farklı dönemlerde farklı uygarlıklarca uğraşılmış bir bilim dalıdır ancak genel inanış Yunan bilim insanları tarafından keşfedildiği yönündedir. Astroloji gök cisimlerini inceleyerek bu gök cisimlerinin insan ruhu, duyguları ve geleceği hakkında bilgi verdiğine inanılan bilim dalı. İnsanlığın yazılı tarihinden öncesine kadar uzandığı bilinmektedir ve astroloji bilimi bilimler içerisinde en eskisidir. Ancak bir yanlış anlaşılmaya mahal vermek istemem. Astroloji insanların kaderini açıklar diyemeyiz. Astroloji biliminde yapılan ve yapılabilecek olan her şey insanın kendi elindedir. Genel olarak belirli bir dönemi inceler ve kişilerin önüne çıkması muhtemel fırsatları genelleştirerek söyler. Örneğin bir falı düşünelim. Falda önüne şu alanda bir iş fırsatı çıkacak gibi bir yorum yapılabilirken astrolojide önüne bir iş fırsatı çıkacak diye bir yorum yapılabilir bu iş fırsatı kişiden kişiye göre farklılık gösterir.

Astroloji müneccimlik mi?

Müneccimlik tanım olarak gelecek hakkında doğruları söyleyen ve gelecek hakkında kişilere bilgi veren kişilerdir diyebiliriz. Astroloji ise müneccimlerle ve müneccimlikle ucundan da olsa alakalıdır ve bir bağı vardır ancak kesin olarak müneccimlikle bağlantılıdır diyemeyiz. Astrolog dediğimiz insanlar kişilerin doğum bilgileri ile yıldızların hareketi ile kişinin geleceği hakkında bir yorumda bulunabilirler ancak bu yapılan yorum tamamen kehanetten ibarettir ve kişinin başına gelecek şeyler gerçekleşme ihtimali olan şeyler olsa da doğru olmama ve gerçekleşmeme ihtimali de yamana atılmayacak derecede yüksektir. Ancak müneccimlerin söyledikleri şeyler böyle değildir. Müneccimlerin söylediği şeylerin gerçekleşme olasılığı astrologların söylediklerinden daha fazladır.

Astroloji ile günlük burçlar arasındaki ilişki nedir?

Astroloji yıldızları inceleyen bir bilim dalıdır. Bir kişinin hangi burca dahil olduğu ise kişinin doğduğu zaman ile ilgilidir. Doğduğu zamana göre kişinin belirli bir yıldız grubuna dahil olur. Astrologlar ise kişinin doğduğu zamana göre tabi olduğu gezegeni ve yıldız grubunu inceleyerek kişinin o günü hakkında yaşayacakları hakkında genel bilgi verir. Yani günlük burçların yazılabilmesi astroloji sayesindedir.

Astroloji ile geleceği öğrenebilir miyiz?

Astroloji sayesinde kişinin geleceği hakkında bilgiye sahip olabiliriz evet. Ancak elde ettiğimiz bilgi yüzde yüz kesin bilgi ve gelecekte kesinlikle olacak bir bilgi diyemeyiz. Yani birisi ile gönül ilişkisi kurup kuramayacağınızı, ilişkinizin nasıl olacağını astroloji sayesinde kabaca öğrenebilirsiniz ancak bu kesinlikle gerçekleşecek demek değildir…
 

Bir cevap yazın

BİZE ULAŞIN