• FACEBOOK SAYFAMIZ ;

CİNLER HAKKINDA MERAK EDİLENLER

CİNLER HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Cinler alemi, bu dünyanın görülemeyen alemlerinden birisi ve bilinen alemleri den birisi olduğu için en çok merak edilenleridir aynı zamanda cinler aleminin bu kadar merak edilmesindeki rolü ise günümüzde televizyonlardan izleyebildiğiniz gibi cin vakaları veya cin çarpmaları veyahut biz medyumların elde ettiği başarılar olmasıdır fakat bu cinler konusunda doğuştan gelen bir ilminiz yok ise , pek umursamamak ve üzerinde düşünmemek en mantıklı seçenek olmakla beraber sizi büyük bir yıkımdan kurtarabilir.

 

Cin kelimesi Arapça’dır. “Can” kelimesi ile ilgilidir. Semavi ve İlahi kitapların hepsinde de adından bahsedilmiş, sebep olduğu olaylar anlatılmıştır. Cinleri tanıyabilmek için önce “Cin” kelimesinin anlamı üzerinde durmak gerekiyor. Cin kelimesinin anlamı örtülü bir diğer anlamda ise gözle görülmeyen yaratık demektir. İslami yönden kelime anlamı, duyularla idrak edilemeyen, insanlar gibi şuur ve iradeye sahip bulunan, ilahi emirlere uymakla yükümlü tutulan mü’min ile kafir gruplarından oluşan varlık türü anlamına gelmektedir.

Cinler üç sınıfta tasvir edilirler, bunlar havada uçabilenleri, kedi, köpek ve yılan gibi hayvanların şekline girebilenler ve belli bir mekana yerleşen orayı sahiplenen cinlerdir. Cinlerin hepsi görüntü veremez. Kendi alemlerinden insan alemine hepsi geçemez, ancak bazı cins ve ırklar geçebilir. Kimi eşyayı bir yerden bir yere nakledebilir, kimisi maddeyi geçici bir süre kaybedebilir, kimisi yanına geldiği insanı çeşitli şekillerde hastalandırır bu tip cinler genelde büyü için kullanılan cinlerdir. Kimisi ise insanı rahatlatır.

Kimi cinsler korku ve ürperti verir, kimi cinsler ise insanın şehvetini artırır. Cinlerin yaşadıkları yerler de ırklarıyla, cinsleriyle ilgilidir. Bazıları karanlıklarda, bazıları tuvaletlerde, bazıları ateşte, bazıları mezarlıklarda , bazıları dağlarda ve bazıları suda yaşar.  Burada değinilmesi gereken husus cinlerin neden buraları tercih ettiğidir. Cinler dünya aleminde insanlar ile yaşamaktadır ve genellikle insanların olmayacağı yerleri tercih ederler. İnsanların sık olduğu bir evi değil de o evin tuvaletini, banyosunu veya çatısını tercih ederler. Çünkü insanların farkında olmadan kendilerine zarar vermesini istemezler. Bu sebeple insanların ulaşamayacağı veya her zaman uğramayacağı yerleri tercih ederler, ayrıca bazı cin grupları pis yerleri tercih ederler bu da bilinmelidir.

CİNLERİN TÜRLERİ

Allah Resulu (S.A.V) nün şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir;

CİNLER 3 GRUPTUR
1. GRUPTAKİLER-KANITLARI VARDIR ; HAVADA O KANATLARLA UÇARLAR.
2. GRUPTAKİLER-YILANLAR VE KÖPEKLERDİR.
3. GRUPTAKİLER-GELİRLER VE GİDERLER.

CİNLERİN MESKENLERİ

Zeyd B.Erkam dan (R.A) rivayet eden bir hadisde Allah Resulu (S.A.V) şöyle buyurmuştur ;

“ şu hurma öbekleri şeytanların meskenleridir. Sizden biri ıssız bir yere girdiğin de şöyle desin… Allahım Hubs ve Habaisten sana sığınırım.”
“ Hubs (cinlerin erkekleridir), Habais ise (dişileridir).
İbn-i Teymiye şöyle demiştir; Cinler genellikle harabe ve çöllerde, hamamlarda, hurma öbeklerinde, çöplüklerde, türbe ve mezarlıklarda bulunurlar.Genellikle şeytani işlere bulaşmış kimselerin mezarları civarında da cinlerin sık bulunduğu görülmüştür. Cinlerde Şeytanlar gibi bu tür mekanları sığınak olarak kullanırlar.

Müslüman hanelerin den hiçbir hane yoktur ki çatısının altında Müslüman cinlerden bir cin Bulunmasın. Onlar öğle yemeklerini yerken cinlerde inip onlarla beraber yerler.akşam yemeklerini yerken de yine onlarla birlikte sofrada olurlar. Allah o hane halkına gelecek tehsitleri onlarla savar.

 

Etiket(ler): , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

CİNLER HAKKINDA MERAK EDİLENLER için 5 cevap

 1. Ümmü Gülsüm Gülen Akküçük diyorki:

  bir ebeveyn misali bana verdiğiniz telkinler yaptığınız işlemler sayesinde bugün olduğum insan oldum hocam tabiri caizse beni yetiştirdiğiniz ve bugün olduğum insan yaptığınız için teşekkür ederim siz olmasanız ne iş hayatımda ne aşk hayatımda bu derece başarı yakalardım saolun varolun hocam

 2. Ayşe Demir diyorki:

  bir ebeveyn misali bana verdiğiniz telkinler yaptığınız işlemler sayesinde bugün olduğum insan oldum hocam tabiri caizse beni yetiştirdiğiniz ve bugün olduğum insan yaptığınız için teşekkür ederim siz olmasanız ne iş hayatımda ne aşk hayatımda bu derece başarı yakalardım saolun varolun hocam

 3. Şule Yıldız diyorki:

  onca doktorun çözemediğini hocam çözdü

 4. Timur Yurdam diyorki:

  şehirdışına çıkmadan görüşebilme şerefine nail oldum hocamla saolsun sıkıntımla ilgilendi sorunuma çözüm buldu böyle mübarek bir insanla nasıl olduda hiç denk düşmedim bilmiyorum

 5. Mustafa Akgül diyorki:

  kız arkadaşım ile evliliği düşünüyorduk ama aileler açısından sorun çıkıyordu hocamla bu sorunun üstünden geldik şimdi aileler arasında hiçbir sıkıntı yok çok mutluyuz yaza düğünümüz var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir